AKTUALNOŚCI

— 11 Październik 2021 —

 

W miniony piątek, 8 października 2021 r. w Sali Familijnej Żagańskiego Pałacu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Żaganianina Roku 2020. Już po raz 24. Towarzystwo Przyjaciół Żagania uhonorowało tym zaszczytnym tytułem działacza, którego praca szczególnie służy miastu i lokalnej społeczności.

 

Tegorocznym laureatem tytułu został dyrektor naszej szkoły - mgr Hubert Dziedzic. Dostrzeżono w ten sposób wieloletni wysiłek dyrektora, dzięki któremu ukończono remont dawnego szpitala Doroty Talleyrand-Perigold. Od 1. września bieżącego roku przeniosła tu swoją działalność nasza szkoła. Nagrodę główną wręczyła Halina Dobrakowska, przewodnicząca TPŻ, uroczystość zaś uświetnili nasi uczniowie: Katarzyna Kurczewska – skrzypaczka, Tymoteusz Otto – puzonista oraz perkusiści: Jan Dudzik, Jan Mrożek i Oliwier Łukasik, którym towarzyszyli na fortepianie mgr Wojciech Zawiślak i mgr Stanisław Piniuta.  Serdecznie gratulujemy i życzymy sobie wszyscy jak najwspanialszych artystycznych osiągnięć w szkole, która daje nowe życie zabytkowemu obiektowi.

ZDJĘCIA: MAŁGORZATA TRZCIONKOWSKA I JAN MAZUR