AKTUALNOŚCI

— 11 Październik 2017 —

W artystycznym życiorysie Mai Cichoń data 11 października 2017 roku będzie odtąd często wymieniana . Tego dnia bowiem po raz pierwszy w życiu wystąpiła jako solistka z prawdziwą symfoniczną orkiestrą! W ramach tradycyjnych koncertów dla młodzieży – organizowanych przez Filharmonię Zielonogórską – Maja dwukrotnie zaprezentowała I część IX Koncertu skrzypcowego a-moll op. 104 romantycznego belgijskiego skrzypka, pedagoga i kompozytora – Charlesa Augusta de Bériota. Towarzyszyła jej Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją szefa tej instytucji  – Czesława Grabowskiego.
Maja była jedną z solistek wybranych do prezentacji młodych „Lubuskich talentów” na koncertach z cyklu „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”.  Trema była ogromna, ale nasza młodziutka skrzypaczka (najmłodsza z grona 4 solistek) uporała się z nią szybko! Zwłaszcza drugi koncert okazał się wielkim sukcesem, bowiem Maja zebrała tak gorące oklaski, że (jako jedyna) dwukrotnie wychodziła na estradę, aby podziękować  za nie licznie zgromadzonym (ani jedno miejsce na sali nie pozostało puste!) słuchaczom.
Uściski dłoni profesjonalnych artystów (dyrygenta, koncertmistrzów, muzyków zielonogórskiej orkiestry) i życzenia dalszych sukcesów – z pewnością zachęcą Maję do pracy i walki o kolejne konkursowe laury!

Zapraszamy do galerii foto - autor zdjęć: Adam Żyworonek

http://azyworonek.pl/koncert-solistow-z-orkiestra/