AKTUALNOŚCI

— 13 Październik 2019 —

Nie wszyscy nasi uczniowie poświęcili czas minionych wakacji wyłącznie na odpoczynek. Niektórzy uczestniczyli wówczas w mistrzowskich lekcjach i kursach.

 

Daria Leszcz z klasy p. Oleny Moroz doskonaliła swoje umiejętności gry na akordeonie w zakresie kameralistyki pod kierunkiem Ludmiły Bauśkowej, dojeżdżając po dwa razy na tydzień na zajęcia do Lubania. Z inicjatywy prezesa Lubańskiego Stowarzyszenia Muzyki Akordeonowej (Wiesława Karczewskiego) powstał tam duet ADARIO - Daria dołączyła do kolegi z PSM I stopnia w Lubaniu - Adama Karczewskiego. Duet ten uczestniczył następnie - w dniach 26-29 września - w XIX Międzynarodowym Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej organizowanym przez Centrum Kultury 105 w Koszalinie.
Dzieci, młodzież i dorośli ze szkół muzycznych oraz domów kultury z całej Polski przez kilka dni brali udział warsztatach z wybitnymi profesorami przygotowując najciekawsze utwory na Koncert Galowy. Wystąpił na nim także duet ADARIO, który  dołączył na koniec do największej orkiestry akordeonowej świata - zagrali w niej wszyscy uczestnicy Festiwalu wraz z nauczycielami.
Już wkrótce będziemy mogli także w Żaganiu usłyszeć akordeonowy zespół ADARIO - Adam Karczewski przyjął zaproszenie Darii do udziału w naszym Koncercie Jesiennym, zaplanowanym na 15 listopada br. (Sala Kryształowa Żagańskiego Pałacu Kultury).