AKTUALNOŚCI

— 11 Kwiecień 2022 —

Przez długi okres pandemii nie mogliśmy organizować dużych otwartych koncertów. Tymczasem zarówno uczniowie-soliści, jak i nasze zespoły ogromnie chciały zaprezentować owoce swojej pracy. Również chęć niesienia pomocy poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie rówieśnikom, wygnańcom, którzy rozpoczynają naukę w żagańskich szkołach (także i w naszej) przyczyniła się tego, iż chętnie podjęliśmy inicjatywę Rady Rodziców działającej przy PSM I i II stopnia w Żaganiu zorganizowania koncertu „Solidarni z Ukrainą”.
Koncert, który odbył się w niedzielę – 10 kwietnia br. – zgromadził bardzo liczną publiczność (Sala Kryształowa Żagańskiego Pałacu Kultury wypełniona była prawie do ostatniego miejsca). Oklaskiwała ona solistów i zespoły, a szkolna orkiestra symfoniczna została nawet „namówiona” do bisu.

 

Koncert rozpoczęły najmłodsze dzieci, które zaprezentowały krótki, ale bardzo barwny i ciekawy układ rytmiczny. Nie zawiedli soliści różnych specjalności – wszyscy pokazali się z najlepszej strony. Do programu dołączyli swoje propozycje nauczyciele (dwa nauczycielskie zespoły), ogromnie podobał się nonet PSM I st., a orkiestrę wzmocniły skrzypaczka i  wiolonczelistka z PSM I i II st. w Zielonej Górze – córki naszego dyrygenta. I to właśnie orkiestra symfoniczna w pięknym stylu zamknęła to muzyczne spotkanie, pozostawiając wszystkim nadzieję na kolejny szkolny koncert.
Imprezie towarzyszył kiermasz domowych wypieków – w foyer rozstawiono stoliki, przed i po koncercie (w przerwie przed drugą jego częścią przygotowaną przez inne żagańskie zespoły muzyczne) można było skosztować domowych ciast i napić się kawy. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup wyprawek szkolnych dla ukraińskich dzieci. Nasze serca otwarte są nie tylko dla muzyki, ale też i pomocy potrzebującym.

Program koncertu – w załączeniu.

Relacja fotograficzna – Jan Mazur.

https://www.facebook.com/photo?fbid=5072425689485114&set=pcb.5072430416151308 


 

ZałącznikRozmiar
PDF icon Program koncertu Solidarni z Ukrainą130.13 KB