AKTUALNOŚCI

— 07 Marzec 2022 —

W niedzielę, 6 marca, odbyła się w Żagańskim Pałacu Kultury wyjątkowa impreza - Imieniny ,,Księżnej Doroty w nowej szacie''. Nie mogło na niej zabraknąć uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu (wszak zespół poszpitalny, nasza obecna siedziba - to także fundacja Księżnej Doroty Talleyrand-Perigord!). 
Imieniny Doroty wypadały 6 lutego, ale - ze względu na pandemiczne ograniczenia  - przełożono  je o miesiąc. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy był najnowszy eksponat Żagańskiego Pałacu Kultury - nowa suknia Księżnej Doroty, która specjalnie na tę okazję została uszyła przez żagańskiego kostiumografa Esterę Parker. 
Goście wzięli udział w zwiedzaniu pałacowych komnat, w których dowiedzieli się ciekawostek z życia Księżnej Doroty, a ponadto w każdej z sal mieli przyjemność posłuchać mini koncertów w wykonaniu młodych muzyków (wystąpili: Hanna Krechowiec i Jakub Gardaszewski z klasy fortepianu Waldemara Wolskiego oraz Paweł Irisik, Oliwia Giza i Oliwier Łukasik z klasy perkusji Stanisława Piniuty - którym towarzyszył na fortepianie Wojciech Zawiślak). 
Dużą niespodzianką dla gości Księżnej Doroty było wykonanie przez dyrektor Żagańskiego Pałacu Kultury - Annę Mrowińską - arii Cherubina z II aktu opery ,,Wesele Figara" W.A. Mozarta (jej również towarzyszył na fortepianie Wojciech Zawiślak). Miłym akcentem kończącym imprezę było złożenie życzeń i wręczenie wszystkim Dorotom kwiatów przez Burmistrza Miasta Żagania Andrzeja Katarzyńca.